Kapliczka w miejscowości Gąski, gdzie niegdyś była planowana elektrownia atomowa

  1. Mój nauczyciel od PO zwykł mawiać: "Wszystkie kraje się zbroją a my nie, bo my mamy Częstochowę"

  2. Ale bym grał w Polskiego fallouta. Jak na razie tylko wymyśliłem setting do RPG na tej podstawie.

  3. Na każdym budynku i płocie we wsi powinny wisieć plakaty propagandowe w stylu socrealizmu - robotnik trzymający atom i jakiś tekst w stylu "Atom drogą do dobrobytu".

  4. Wisiały flagi z wielkim czerwonym STOP ATOM. Jeździłem tam długi czas na wakacje i wszędzie nawalone takich flag.

  5. Jakby ludzie czas spedzony na zabobonach spedzili na nie wiem, nauce albo nawet odpoczynku, to bylibysmy w lepszym kurde miejscu.

  6. Kurde jakby youtubki, miały taki algorytm który np. między tymi wszystkimi filmami z żółtymi napisami przemyca raz na jakiś czas SciFuna albo coś. To już byśmy byli w lepszym xP.

  7. Jestem z regionu. Pamiętam jak w tamtym czasie, któregoś dnia szkoła podstawowa, do której uczęszczałem brała udział w proteście "anty - atomowym" pod miejskim ratuszem. Oczywiście obecność obowiązkowa :D Śmieszne to i trochę przerażające, jak najpierw uczą Cię o konsekwencjach spalania paliw kopalnych i ochronie środowiska, tylko po to żeby później pokazać jak bardzo to ich nie obchodzi.

  8. Normalnie jakbym czytał historię o mojej nauczycielce biologii, która była przeciwko in-vitro, antykoncepcji i edukacji seksualnej

  9. tak. fiza: polaryzacja dla celow sprzezenia zwrotnego. jedna pani do mnie, ze to wszystko teraz to chemia, ja na to: ja to chemia, pani to chemia, to powietrze miedzy nami to chemia.

  10. Tymczasem ludzie mieszkający przy elektrowniach węglowych umierający od zanieczyszczeń podczas gdy ludzie mieszkający przy elektrowniach atomowych cieszą się tanim prądem

  11. Pewnym ludziom nie przemówisz do rozsądku (elektoratowi aktualnego rządu). Nawet jeżeli powiesz im, że Francuzi z "bogatego zachodu" biorą większość prądu z atomu i nie mieli żadnego wypadku...

  12. Do wszystkich gadających, co by to nie zrobili z tą Kapliczką i myślących, że to tylko religia i "hurr durr zabobony" rozsiewają "strach przed atomem" czy coś w ten deseń,

  13. Szkoda że wiele ludzi w tym kraju nie rozumie, że pod względem obecnego rozwoju technologicznego atom jest najczystszą i najbezpieczniejszą formą pozyskiwania energii. Spalanie węgla przez różne formy zanieczyszczenia środowiska przyczynia się do śmierci o wielu więcej ludzi rocznie niż błędy pozyskiwania energii atomowej.

  14. O ile się nie mylę, to plany budowy elektrowni w Gąskach to były jakoś w okolicy 2010, stan wiedzy był mniejszy, pozostałe kraje europejskie zamykały elektrownie jądrowe zamiast budować, jeszcze w dodatku wpadła Fukushima w 2011, ogółem z tego co pamiętam w wielu krajach były głosy odwrotu od atomu i boom na OZE. Nie żebym usprawiedliwiał tego typu kapliczki, ale wyszukiwanie rzeczy sprzed X lat i rozdmuchiwanie ich jakby były z tego tygodnia jest zwyczajnie niepoważne.

  15. Fun fact - popiół ze spalania węgla i niektórych zrębków drewnianych jest też radioaktywny - szczególnie przy węglu importowanym z chin.

  16. Byłem tam kiedyś, nawet tam jest pizzeria "atom" jako sprzeciw. W sumie nie rozumiem po co budować elektrownie w miejscu turystycznym i tak blisko morza

  17. au 79, ag 47, fe 26, al 13, ja wole krzem jak dolina krzemowa. interpretacja w przyblizeniu dla potrzeb owczesnych. podobnie sie ma z 72 winogronami, a nie dziewicami = budowa atomu. ktora bajka jest "ladniejsza"?

  18. OC! Kapliczkę widzieliśmy podczas wycieczki rowerowej wzdłuż wybrzeża rok temu, jeśli pamięć mnie nie myli to nawet była tuż przy ścieżce rowerowej. Uznałam za świetny moment do pokazania światu :)

  19. Chyba jesteś modem tutaj? Może to dobra okazja do dodania punktu regulaminu, żeby przy zdjęciach oznaczać w tytule co jest OC, a co nie? Jeżeli pomyliłem osoby to nvm, przepraszam.

  20. au 79, ag 47, fe 26, al 13, ja wole krzem jak dolina krzemowa.interpretacja daniela, snu krola - w przyblizeniu dla potrzeb owczesnych. podobnie sie ma z72 winogronami, a nie dziewicami = budowa atomu. ktora bajka jest"ladniejsza"?

  21. Tu się z nimi zgodzę. Budowanie atomówek podczas gdy za naszą wschodnią granicą wrze i to dwóch w tym kraju źle się dla nas skończy. Kto chce składowisko odpadów radioaktywnych pod swoim blokiem?!Mała cenka za możliwość naładownia swojej komóreczki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may have missed