Polacy, czego na polskim rynku brakuje a bardzo byście chcieli to widzieć?

  1. Wrzuć w google "plac nowy targ Wrocław". Wylali betonowy plac i odlali betonowe ławki na tym betonowym placu. To jest kurwa kryminał.

  2. Choco nussa do smarowania chleba z Lidla nie ma oleju palmowego, a jest tańsza od nutelli! I smakuje praktycznie tak samo

  3. Sprzedaży produktów płynnych, szczególnie chemii, do własnej butelki - idę z butelką i kupuje np. litr Lenora czy mydła w płynie itp. Wiem że to w Polsce testowali, ktoś wie czy gdzieś tak sprzedają? Na Śląsku tego nie widziałem nigdy.

  4. Yope ma takie rozwiązania wypadałoby cisnąć swoje lokalne sklepy żeby się takim rozwiązaniem interesowały

  5. W Łodzi w Manufakturze chyba jest Rossmann, w ktorym można takie cuda kupować. Słyszałem, że poza tym kilka sklepów w Łodzi ma chemie "na wage". Możesz proszek do prania kupić, przychodząc z własnym pojemnikiem.

  6. Zawsze mnie to dziwi jak u mnie w Lidlu było ice tea zero to zeszło w jeden dzień, ale ty było z 3 miesiące temu i od tamtej pory brak

  7. U mnie w mieście zrobili program mieszkań gdzie spłacasz kredyt opłatami w czynszu, więc 50-metrowe kosztuje jakiś tysiąc z groszami na miesiąc. Miasto i tak na tym zarabia.

  8. Nie mogę na szybko znaleźć jakieś listy aplikacji które nas omijają? Możesz się podzielić o co chodzi? Czy chodzi o Pixele?

  9. Fanty Cytrynowej - jak byłem w Hiszpanii to mi posmakowała a w Polsce trudno ją dostać a jak już sie dostanie to jest niestety droższa od pomarańczowej

  10. To samo, ale z fantą bezową, którą piłem na Węgrzech. W ogóle Węgrzy mają mnóstwo rzeczy o smaku bzu, który jest mega dobry

  11. Mi w ogóle brakuje dobrych knajp z meksykańskim albo hiszpańskim jedzeniem (tak, wiem, to nie to samo, ale mają sporo podobieństw). W okolicy mam pełno pizzerii (w odległości kilometra ode mnie jest ich z dziesięć), z pięć sushi, parę kebabów, jakieś polskie knajpy głównie skupiające się na lunchach/obiadach i to właściwie tyle. Jakaś chińska czy indyjska też się znajdzie, ale kawałek dalej. Mamy w Gdyni ze dwie czy trzy meksykańskie, ale wszystkie w centrum i żadna do mnie nie dostarcza, także ubolewam nad tym bardzo.

  12. Taco Bell był w polsce w latach 90., ale nie wyszło i się wycofali z rynku. W 2015 roku chcieli wrócić, ale też nie wyszło. Ogólnie poza GB i Hiszpanią, Taco Bell ma tylko 13 restauracji w Europie, z czego 2 są na bazach wojskowych wojsk Amerykańskich.

  13. Jeśli chodzi o niszę związaną z artykułami papierniczymi, to zeszytów w kropki i notesów na dyskach (podobne do kołonotatników, tylko zamiast spirali są dyski, z których można wielokrotnie zdejmować i ponownie zakładać kartki - czyli połączenie zalet zeszytu i segregatora). Te pierwsze, chociaż stają się coraz popularniejsze, póki co występują tylko w niektórych formach, głównie jako notesy do bullet journallingu, i np. zeszytów 32-kartkowych albo bloków biurowych z takim zadrukiem się nie uświadczy. Te drugie natomiast można spotkać tylko w sklepach typu Action czy Tedi, gdzie jakość papieru zdecydowanie nie należy do najlepszych.

  14. Serio? Ja bardzo cenię notesy z Action za gładki, gruby papier w niskiej cenie. Może mało wymagająca jestem.

  15. Aquarius - izotonik zajebisty. Irn-Bru - szkocki „słodki ulepek” ale lepszej jakości niż te polskie. Oczywiście Kofola też by się przydała.

  16. Tortille i pity w cenie która nie sugeruje, że zamiast maki są zrobione z kokainy zmieszanej ze sproszkowanym rogiem nosorozca-albinosa, oraz ciekłego złota zamiast wody

  17. Mi brakuje szerszej gammy produktow wysokobialkowych. Coraz wiecej jest jogurtow, serkow i batonow, ale nadal dosyc waski asortyment i ograniczony wybor

  18. Mnie osobiście boli brak marek rozpoznawalnych poza krajem, jest ich strasznie mało. No i pchanie śmieci (jak olej palmowy) do jedzenia.

  19. Coca Coli Waniliowej. Przez jakiś czas była normalnie dostępna u nas w kraju i bardzo za tymi czasami tęsknię

  20. laysy kurczakowe kiedyś były i nienawidzę tego że je wycofali. A poza tym to przysmak świętokrzyski w każdej biedronce i żabce

  21. Produktów ze sklepu google typu Google Pixel, Google watch itp. Niektórych sezonów seriali w różnych serwisach streamingowych.

  22. Żartujesz? w każdej żabce, Auchan czy Kauflandzie są puszki. Ostatnio nawet znalazłem edycję Cherry

  23. Kofola. Ludzie chcą wypowiedzieć wojnę cze hom i się poddać żeby mieć normalniejszy rząd, a ja chcę mieć kofolę na półkach w sklepie. Na codzień zazwyczaj wodę zwykłą pije albo herbaty bez cukru i cytryny ale wszystko blednie przy magicznym wywarze z krainy kakaovych chlebickow

  24. Mam wrażenie że temat komunikacji miejskiej zależy raczej od miejsca zamieszkania? co jak co ale mieszkam rozciągnięta między Toruń - Bydgoszcz, i jakkolwiek komunikacja miejska w Bydgoszczy nie jest zła, są międzygminne i się nie spóźniają, to mam wrażenie że w Toruniu to jest istna loteria z pięcioma różnymi rozkładami, a autobus i tak przyjeżdża napakowany i spóźniony o 40 minut

  25. Tłumaczenia gier Nintendo na język polski. Mi angielski nie przeszkadza, ale takie dziecko przecież nic nie zrozumie. Sama musiałam się domyślać co mam robić w Pokemon Gold np. jak miałam te 12 lat.

  26. A angielski w szkole nie jest teraz od pierwszej klasy? Jak 12 latek nie rozumie takich stosunkowo prostych dialogów jak w grze to znaczy że system edukacji nie działa. Tak wiem że za twoich czasów angielski był od, bodajże, 5 klasy więc jesteś usprawiedliwiona.

  27. Mieszkan budowanych przez panstwowe przedsiebiorstwa dla zwyklych ludzi, ktore byloby konkurencja dla sektora prywatnych deweloperow i wymusilo obnizki cen na rynku mieszkaniowym.

  28. keczupu curry. jeśli kiedyś wyjadę z belgii to będę mega nieszczęśliwa, nie wyobrażam sobie już jeść jakiegokolwiek innego keczupu.

  29. Pokrój sobie ogórka zielonego jak cytrynkę kilka plasterków i zalej spritem, a jeszcze lepiej dolej gorzkiej żołądkowej tak z 50ml na 200ml sprita. Ja nie żartuję.

  30. Sentymentalnie : była kiedyś Milka arbuzowa i AlpenGold o smaku rumu, jak mnie tego brakuje! I takiej smakowej kawy dougwe egberts(? -jakoś tak się pisało)

  31. Trochę więcej przetłumaczonych serii light novel na polski, albo chociaż jakaś firma, która pozwoli mi sprowadzić oryginalne z Japonii.

  32. Mnie osobiście boli brak marek rozpoznawalnych poza krajem, jest ich strasznie mało. No i pchanie śmieci (jak olej palmowy) do jedzenia.

  33. Chciałabym spróbować Taco Bell, White Castle i Wendy's oraz móc poprosić wykwalifikowanych lekarzy o aborcję na życzenie

  34. Mnie brakuje wartościowej polskiej oferty kulturalnej. Głównie czegoś więcej niż polski hip-hop młodzieżowy, Sanah i Podsiadło. Te są kompletnie nie dla mnie i daleko od pierwszej ligi światowej. Po drugie teatry. Mieszkam w Łodzi i oferta teatralna jest żenująco słaba.

  35. Oprócz cen normalnych? Mięso xd, jeśli chcesz coś oprócz mięsa mielonego to ledwo istnieje oraz ceny są takie astronomiczne że wydaje mi się że Poland can into space

  36. Leków na ADHD opartych o lisdeksamfetaminę, których skuteczność u dorosłych jest znacznie wyższa niż tych opartych o atomoksetynę i metylofenidat.

  37. Ofert pracy dla osób które chcą wejść branże, ale nie stać ich na studia i nie mają 5 lat doświadczenia na stanowisko Juniorskie, ale domyślam się ze to zbyt wielkie oczekiwania.

  38. Mi brakuje napojów podobnych do monsterow, ale bez kofeiny. Napój typu mieszanka różnych smaków, na przykład 3 soki owocowe lub nawet jakiś chemiczny smak i niekonieczne gazowane. Coś innego niż cola/Sprite/sok z 1 owoca. Najlepiej bez cukru

  39. Wegańskich słonych przekąsek. Jak juz coś jest, to tak kaloryczne, ze mogłoby zastąpić obiad. Popcorn smakowy byłby super, ale niestety w Polsce nie ma

  40. Mieszkałem pare lat w USA i najbardziej odczułem brak Amazona po powrocie do PL. Amazon Polska ma procent produktów tego co w USA. Allegro sporo ciężej wybiera się produkty - wyszukasz coś, a tam 50 wersji tego samego od róznych sprzedawców, róznica pare złotych w cenie. Dużo mniej wartościowe opinie. Wyszukiwanie podobnych przedmiotów też się przydawało w amazonie. Na amazonie mogłem zrobić sensowny "research" co kupić, a na allegro to tak nie działa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may have missed