Ukraina twierdzi, że pocisk był rosyjski. Eksperci: to się staje śmieszne

 1. Każdy wyposażony w przynajmniej dwie szare komórki będzie miał jakieś mniejsze lub większe wątpliwości, bo nie znamy wszystkich faktów sprawy. Meanwhile

 2. Jak można wypalić do zera obecne media które są praktycznie bandą pasożytów? Serio pytam, jak można to zreformować, bo mam wrażenie, ze bez reddita, grupek, dyskusji bylibyśmy w totalnej dupie. Jestem przerażony jaki będzie poziom dezinformacji na Onecie jakby faktycznie doszło do wojny. Dziennikarze tych portali dosłownie pasożytują na strachu i sensacji a kiedy sytuacja staje się poważna to ich przerasta.

 3. Szczerze to sądzę że faktycznie mogą tak sądzić. Jeśli stracili kontakt po trafieniu w rosyjski pocisk lub w razie błędu w auto destrukcji mogli utracić ślad po rakiecie lub otrzymać komunikat że wszystko przebiegło prawidłowo i rakieta wybuchła, gdy w rzeczywistości poleciała dalej. Sądzę że najlepszym wyjściem będzie dopuszczenie Ukrainy do śledztwa aby nie było żadnych wątpliwości w tym temacie. Też z tego co czytałem to słowa w artykułach są trochę przesadzone bo Zelenski mówił coś w stylu że według jego informacji to rakieta nie była Ukraińska i ciężko mu sobie wyobrazić żeby te informacje były błędne. Edit. Ogólnie śmieszy mnie że internet wie lepiej niż śledczy xD Wszystkie komunikaty oficjalne mówią o prawdopodobnych rakietach ukraińskich bądź rosyjskich a w internecie wyroki już wydane xD Najpierw na rosje później Ukraine. Edit 2. Zełenski zmienił zdanie w sprawie eksplozji rakiety w Przewodowie. "Nie mam pewności" nagłówek z Onetu z przed chwili. Ogólnie uważam że większość zarzutów które padają w stronę Zełeńskiego i ogólnego rozgardiaszu w tej sprawie to wina mediów które pierdolą kocopoly bez wyraźnych dowodów i potem jest szum medialny.

 4. Rząd Ukrainy ma od początku politykę: "nigdy nie przyznawać się do błędu lub pomyłki", podobnie zresztą jak Rosja, głównie chyba na użytek wewnętrzny. Jeśli ich pocisk trafi nie to, co powinien (co na wojnie jest normalne, zdarza się często i w rzeczywistości nie świadczy wcale o słabości armii), to był to rosyjski pocisk lub ewentualnie wina jakiegoś sabtażysty lub zdrajcy. To jest po prostu kontynuacja tej polityki.

 5. Może gdyby rosyjski pocisk faktycznie spadł na Polskę to NATO mogłoby się włączyć? Co więcej może Ukrainie zależy na tym żeby NATO się włączyło?😱

 6. Dowiemy się pewnie za kilkanaście-kilkadziesiąt lat jak było naprawdę.Osobiście skłaniam się ku temu, że to była rakieta ukraińska, która zbłądziła, ale pamiętajmy, że NATO ma na koncie takie akcje jak Stay Behind i GLADIO, gdzie organizowali zamachy bombowe, żeby zrzucić to na lokalne partie komunistyczne.

 7. Najbardziej zastanawia mnie dlaczego wszyscy mówią o rakiecie w liczbie pojedynczej, skoro od samego początku była mowa o 2 pociskach.

 8. Przecież Zelenskiy nie zaprzecza MOŻLIWOSCI, że była to ich rakieta. Wypowiedział się jasno: jeśli to rzeczywiście był Ukraiński pocisk, przeprosimy i wežmiemy na siebie odpowiedzialność. Ale dajcie nam dowody i dopuśccie do śledztwa, bo my mamy dowody, że była to rakieta rosyjska.

 9. Skoro mają dowody na to, że to rakieta rosyjska, to zaprzecza to możliwości tego, że to rakieta ukraińska... więc co za tym idzie, on zaprzecza możliwości, że to ich rakieta.

 10. "Jeśli chodzi o wstępne ustalenia dotyczące tragedii w Przewodowie, Zachód nie ma wątpliwości: przyczyną eksplozji najprawdopodobniej była ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej." Czyli rozumiem, że nie ma jednoznacznych wyników dochodzenia, i nikt jednoznacznie nie powiedział, że to jest ukraińska rakieta. Więc powtarza się sytuacja z wczoraj rano, kiedy wszyscy mówili, że to rosyjska rakieta, nagle biden powiedział, że to ukraińska, więc wszyscy jak chorągiewki zmienili front i mówią, że to ukraińska rakieta, ale nadal nie ma oficjalnych wyników badań. A potem"dlatego PAD nie powiedział, że to ukraińska rakieta, tylko dowiedzieliśmy się o tym od bidena? No właśnie dlatego, że nie ma jeszcze oficjalnych wyników ekspertyzy i wszystkie informacje są w chwili obecnej "prawdopodobnie", a nie "pewne"

 11. Może nie słyszałem tych słów Żeleńskiego do których odnosi się artykuł, ale te które słyszałem to zwyczajna gadka o tym, ze chcą mieć dostęp do śledztwa i ze maja dowody na to iż była to ruska rakieta.

 12. Czemu Ukraina w tej sprawie nie może mieć racji? Czemu wszyscy tak szybko oceniają że to oni musza kłamać? Przecież sytuacja jest rozwojowa, przy przekazaniu dowodów zdobytych przez ukraińskich specjalistów wszystko może się zmienić. Ja tego nie rozumiem jak ludzie którzy nic nie widzą są tak skorzy do tak szybkiej i ekstremalnej oceny. Widzę tutaj typowe zebranie Ryśków i Januszy, ja kurła łon na pewno kłamie bo by stracił poparcie zachodu. Wiecie że informacje można przyjąć z dystansem, a przede wszystkim bez oceniania jej i wysuwania teorii z dupy. Może nawet specjaliści z NATO chuja wiedzą bo ich opinia bierze się z oceny zgliszczy. Jest dosłownie milion możliwych wytłumaczeń dlaczego stało się jak się stało i po prostu nie mogę patrzeć jak Zbychu ze Spychowa rozgryzł tą jebana zagadkę i wykłóca się w internecie bo łon wi a wszyscy inni to debile. No po prostu sami geniusze jasnowidze. Dlatego w szkołach powinna być filozofia, bo ludzie nie wiedzą że pierdolą od rzeczy.

 13. No tak, Ci specjalsici z nato chuja się znają, dlatego Ukraina tak ochoczo z nich korzysta. Bez wywiadu USA, Ukraina już by tą wojnę dawno przegrała. Usa od grudnia trąbiła o wojnie, ale no wiadomo teraz juz na pewno się mylą.

 14. Tak tak, mamy dostęp do najlepszego wywiadu i najlepszej technologii na świecie po to, żeby poddawać w wątpliwość informacje których nam dostarczają.

 15. Jak ukraina ma dowody to pokaże i zobaczymy. Ale media chcą informacje już teraz. Teraz mamy informacje z domniemywań. Patrząc na interesy dochodzi sie do różnych wniosków dlatego warto wysłuchać każdego. Z oceną należy zaczekać ale obecne dowody nie świadczą na korzyść ukrainy, po prostu. Lepiej żeby mieli dobre dowody.

 16. Przepraszam, że z takiego portalu, ale tylko tutaj mam pełny cytat. Da się go znaleźć też na anglojęzycznych portalach. Otóż, USA zobowiązało się słownie do działania gdyby to była rosyjska rakieta. I zrobili to w marcu.

 17. Bardzo dziwne postępowanie. Zamiast przyznać się do wtopy (i to poważnej skoro zginęli ludzie) to dalej brnie w swoje, przeciw raportom USA i PL. Szczególnie że nikt Ukrainy nie oskarża o atak, a o wypadek.

 18. No to niech ich dopuszczą do śledztwa xD. Ukraina podobno ma dowody na obronę swojej tezy - niech je przedstawi na forum ONZ. A potem niech strona święcie przekonana o ukraińskiej rakiecie przedstawi swoje ustalenia. I wtedy na 100% będzie wiadomo o co chodzi.

 19. Bawi mnie to, jak całe masy ludzi tutaj są święcie przekonane, że to Ukraina wciska nam jakiś kit, a nie nasi perfekcyjni, zawsze uczciwi i prawdomówni politycy.

 20. Mnie bawi to jak Ukrainę traktuje się jak takie świete państwo, które przecież nigdy nie mogłoby kłamać, ma same najczystsze intencje, i wgl jest wzorem cnót i ideałów.

 21. Z jednej strony większość by zrozumiała gdyby Ukraina przeprosiła i wypłaciła jakieś zadośćuczynienie czy coś w tym rodzaju, bo jest wojna i takie rzeczy jak spadająca rakieta OPL jest normą. Spadła bo coś zawiodło (najczęściej moduł samodestrukcji) i nieszczęśliwie trafiła akurat do nas. Ale takie Ukraińskie rakiety spadają też na Ukraińskich cywilów. Ale z drugiej strony może mają obawy o to czy pomoc nie przestanie płynąć, a czy to była rakieta ukraińska czy rosyjska nie ma moim zdaniem większego znaczenia bo i tak bezdyskusyjnie w 100% za ten bajzel odpowiadają Rosjanie.

 22. To jest wojna. Jak jedni i drudzy nawalają setkami rakiet, to nikt tego nie śldzi i nie inwentaryzuje. Poza tym u niego giną tysiące albo i więcej, więc 2 polaków go nie obchodzi. Może dostał znieczuliy przez to, że ma gorzej no ale skoro to nie była ukraińska rakieta tak na 100%, to jakim cudem s300 doleciało z rosji ?!

 23. Mam wrażenie, że jak zwykle ktoś nas wyruchał. Dajemy się dymać zawodowo od setek lat. Z jednej strony NATO, które twierdzi, że to pociski obronne Ukrainy. Z drugiej Zelensky, który mówi, że to nie ich system obronny. Mamy NATO, które powinno nas bronić vs Ukraina, której wchodzimy maksymalnie w dupę od początku rosyjskiej agresji.

 24. Akurat tutaj sytuacja jest zero-jedynkowa. Nie ma że z jednej strony coś, a z drugiej coś innego. NATO to my. Tak samo jak całe NATO, Polska uważa że to była rakieta ukraińskiej obrony powietrznej.

 25. Raczej, poza ewentualnie mocna polityczna potrzeba eskalacji, to nic nie zmienia. Nawet jak rosyjskie to nie wygląda na planowany atak i np rozwinięcie frontu, nie ma koncentracji sił, następnych ataków itp. co NATO na wjechać bo co? W każdej sytuacji, kończy się notami i podniesieniem gotowości.

 26. A może to dlatego że nie jest karierowym politykiem i nie ogarnia dlaczego zachód wie że to ruska rakieta nadal upiera że nie..

 27. Co śmieszne, to jak najbardziej mógł być rosyjski pocisk. Nie budziliby Bidena w środku nocy, gdyby był to po prostu incydent między PL a UA, bo i po cholerę? A przypominam, Amerykanie od razu wiedzieli, co spadło, bo od tego mają tu AWACSy.

 28. Jak się powiela jakieś informacje to warto je najpierw sprawdzić. Google Maps jest dostępny dla każdego i jest za darmo.

 29. a co to ma za znaczenie jaki pocisk - Rosja atakuje a Ukraina broni się - odpowiedzialni są rosyjscy bandyci - zawsze!!!!!!

 30. No musi być Ukraińska, bo Ameryka tak mówi, a jak nie ufasz Hameryce na słowo, to jesteś szurem, bo oni nigdy nie klamia, w Iraku byla bron masowego razenia, tak jak mialo to ustalic CIA przed rozpoczeciem wojny, tylko po prostu potem nie znalezli (/s)

 31. Wierzę Ukraińcom, bo to ich systemy plot i leciało przez ich terytorium. NATO nie pokazało ani jednego dowodu i przez 2 doby nie podało nawet typu rakiety, co jest banalnie proste do ustalenia. S-300 w ustawieniu ziemia-powietrze nie ma prawa uderzyć w cel naziemny, bo jeśli nie trafi to detonuje się w powietrzu. NATO jest po prostu skrajnie nie na rękę mierzenie się z ewentualną eskalacją, więc próbują narzucić swoją narrację, na którą Ukraińcy nie chcą się zgodzić. W ogóle się nie zdziwię jeśli serio się wkurwią i pokażą logi dokumentujące trajektorię i dopiero będzie przypał.

 32. przewodów nie ma jednej koordynaty, znasz dokładnie co do cm ,gdzie uderzył pocisk, bo z twojego posta tak wynika

 33. Może gaslightują Ukrainę a Biden zręcznie odpowiedział by w razie czego nie wyjść na kłamcę. Tak czy inaczej wypadałoby dopuścić Ukrainę do śledztwa. Chyba że na prawdę ta obecna narracja jest ok bez względu na koszty, ale wydaje mi się że to nie fer wobec Ukrainy.

 34. Cała Europa pogrąża się w inflacji przez to, że chcemy pomagać Ukrainie, chociaż większość krajów UE mogłaby powiedzieć że to nie ich problem. Ludzie w Europie będą realnie umierać bo nie stać ich na ogrzewanie, leki, nie mają środków do życia, ludziom będą upadać businessy na które pracowali całe życie. I to wszystko jest kosztem jaki ponosimy za pomoc Ukrainie.

 35. A co innego mieli powiedzieć? Przecież to chyba oczywiste że Ukraina chce pomocy od NATO, a to jest dla nich dobra okazja

 36. Jak chcesz pomocy NATO to z NATO współpracujesz, a nie upierasz się że to co mówi NATO to w najlepszym wypadku błąd, w najgorszym kłamstwo.

 37. Rakiety obrony powietrznej S-300 (taka spadła na Polskę) są używane przez Rosję do atakowania celów naziemnych w Ukrainie. Są one chałupniczo przerabiane, poprzez dodanie modułu GPS, ale przez to są bardzo mało celne.

 38. Wyobraźcie sobie, że podają do opinii publicznej, że to rakieta rosyjska. Zginęli ludzie, został naruszony teren sojuszu. Najlepszym ruchem w tym przypadku byłoby Rosji odpuścić bo niestety szkody nie są warte takiej eskalacji. Co się potem dzieje? Spada zaufanie do nato, negatywny wpływ na rynek inwestorów, podważany jest status Zachodu. Pomijając fale protestów etc, etc. Moim zdaniem prezydent Ukrainy w tym przypadku może mieć racje.

 39. Przecież my Polacy uwielbiamy zbierać trofea po WW2. Nie zdziwilbym się gdyby farmer zabrał sobie z pola niewybuch do kolekcji. Historia już zna takie przypadki.

 40. Według mnie to była i ruska i ukraińska, koordynaty przewodowa, lwowa i kijowa są do siebie zbyt podobne, ale nie dziwie się, że biden i europa zachodnia mówi, że to ukraińska, nikt nie chce eskalacji. A to, że w mediach by panowała narracja, że to ruska, tylko tej eskalacji by sprzyjało, zwykłe rozwiązaniu dyplomatyczne. I tak skończy się sytuacja tak samo jakby mówili, że to ruska, wojny i tak nikt nie będzie rozpętywał z powodu traktora i dwóch zabitych osób. Jest różnica pomiędzy jedną rakietą, której koordynaty wpisywał zajebany w trupa Ivan a pomiędzy 10 albo więcej.

 41. Hmmm, a może chcą na siłę wciągnąć Polaków w tą wojnę? Żeleńskiemu łatwo wysyła się (swoich) żołnierzy na śmierć (odmowia negocjacji z Rosją), życiem Polaków rownie łatwo by dysponował... . Rząd o nas nie zadba, nie przyjmy do wojny. Kiedy przyjdzie uciekać z Polski, nie liczmy, że nasi sąsiedzi przyjmą nas tak, jak my zaopiekowalismy się uchodzcami z Ukrainy.

 42. Czym tu się ekscytować? Koniec końców US usiądzie do stołu z RU, zresztą przy okazji G20 już sobie zbili piątki przy okazji rozmów nad cyfrowym certyfikatem szczepień (i to tam Biden powiedział Polakom skąd przyleciała rakieta). My tymczasem zostaniemy tu, gdzie jesteśmy, razem z tym całym bigosem...

 43. Nie lubię poziomu Onetu, nie lubię poziomu polskich mediów, ale akurat o tym że to była rosyjska rakieta mówiły wszystkie media właczając CNN czy BBC.

 44. Duda potwierdził że to był atak rosyjski. NATO oszukało Polskę. Rosja zaatakowała Polskę i nikt Polsce nie pomaga jak w 1939. Zachód i Rosja kłamią

 45. Przecież Duda powiedział, ze to najprawdopodobniej ukraińska rakieta. USA się z nim zgodziło.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may have missed